Telefon: 795 422 339
kontakt@klinikachirurgiireki.pl

Choroba De Quervaina

Dr Sebastian Witkowski

Najbliższe wolne terminy operacji to
26.11 i 09.12 2020

Choroba de Quervaina

Choroba de Quervaina (zapalenie pierwszego przedziału prostowników nadgarstka) jest zespołem pochewkowo-ścięgnistym polegającym na blokowaniu się ściegien prostownika krótkiego kciuka oraz odwodziciela długiego kciuka w obrębie zgrubienia pochewki. Często współistnieje z cukrzycą, niedoczynnością tarczycy i chorobami reumatycznymi. U młodych mam niejednokrotnie związana jest z nieprawidłowym noszniem niemowląt.

OBJAWY

Objawy choroby de Quervaina najczęściej rozpoczynają się nagle, znacznie utrudniając lub uniemożliwiając wykonywanie codziennych czynności.

BÓLE

Bóle promieniowej strony nadgarstka (od strony kciuka), ostre i kłujące. Nasilają się w trakcie ruchów kciuka oraz nadgarstka.

BLOKOWANIE SIĘ NADGARSTKA

Występuje rzadko, związane jest ze znacznym nasileniem choroby.

OBRZĘK

Często obrzęk i zgrubienie w okolicy nadgarstka widoczne są w miejscu największej bolesności.

Diagnostyka i przebieg leczenia

Diagnostykę choroby de Quervaina przeprowadza dr Sebastian Witkowski już podczas pierwszej wizyty. Wywiad i badanie przedmiotowe uzupełnia badanie USG (koniecznie poinformuj w trakcie rezerwacji o chęci wykonania badania), które pozwala na ocenę pogrubienia tkanek oraz na dynamiczne prześledzenie ruchu ścięgien. Dodaktowo opcja Dopplera wykrywa przekrwienie tkanek świadczące o zapaleniu. W trakcie badania pacjent sam może „przyjrzeć się” własnej chorobie oraz zrozumieć jej przyczynę. Uwaga, jeśli posiadasz wcześniej wykonane USG potwierdzające chorobę ponowne badanie nie jest konieczne.

WIZYTA KWALFIKACYJNA

Wywiad i badanie fizykalne, ewentualnie uzupełnione o USG wykonane w trakcie wizyty, pozwala postawić diagnozę. Początkowo leczenie najczęściej jest zachowawcze. Jeśli objawy trwają dłużej rozważamy operację, która oprócz przecięcia troczka pozwala na uwolnienie ścięgien ze zrostów oraz usunięcie nadmiaru błony maziowej. Po zakwalifikowaniu do operacji otrzymacie Państwo bezpośredni numer telefonu do dr Witkowskiego, dzięki czemu w razie pytań i wątpliwości zapewniony jest stały kontakt z lekarzem prowadzącym.

ZABIEG OPERACYJNY

Przeprowadzany przez dr Sebastiana Witkowskiego w nowoczesnej klinice na bloku operacyjnym (nie na sali zabiegowej). Odcinkowe znieczulenie ręki wykonuje specjalista anestezjolog. Dodatkowo podawane są dożylne leki przeciwbólowe oraz uspakajające, co jest nieporównywalnie bardziej komfortowe od znieczulenia miejscowego. Po zabiegu odpoczniecie Państwo na kameralnej sali z telewizorem i wifi oraz całodobową opieką pielęgniarki i lekarza dyżurnego (w Szpitalu do wieczora w dniu operacji).

POWRÓT DO SPRAWNOŚCI

Ćwiczenia operowanej ręki należy rozpocząć natychmiast po opuszczeniu sali operacyjnej. Blokowanie się kciuka i nadgarstka w  większości przypadków ustępuje natychmiast, natomiast na ustąpienie dolegliwości bólowych trzeba poczekać kilka, kilkanaście dni.

ZAKOŃCZENIE LECZENIA

Powrót do pełnej sprawności zajmuje około 4-6 tygodni ( w przypadku pracy biurowej 5-10 dni). Po tym czasie możliwy jest powrót do aktywności sprzed operacji.

PACJENCI O MNIE

WYBRANE ZWERYFIKOWANE OPINIE Z PORTALU ZNANYLEKARZ

Serdecznie polecam Pana Sebastiana. Przeprowadzał u mnie dwukrotnie zabieg z powodu choroby dr Quervain. Oba zabiegi przeprowadzane bardzo sprawnie. Blizny po nacięciach nieduze. Bardzo profesjonalnie przygotowany i miły dla pacjenta. Zawsze daje czas na zastanowienie się i chętnie odpowiada na pytania.

Witam, kilka miesięcy bólu, diagnozy, że to zwyrodnienie i PESEL. Na końcu jedna wizyta u Pana Doktora. Doskonała diagnoza (zespół de Quervaina), szybki termin zabiegu i stał się cud – prawa ręka przestała boleć przy każdym ruchu. Pełna i rzeczowa informacja, potem operacja przeprowadzona fantastycznie .Ręka sprawna praktycznie od razu.Dziękuję bardzo i życzę samych sukcesów 🙂

Do Pana dr trafiłam z polecenia. Na pierwszej wizycie doktor szczegółowo wyjaśnił na czym polega choroba. Zdecydowałam się na zabieg chirurgiczny, na który skierował mnie Pan doktor i sam go przeprowadził. Jestem zadowolona z wizyt i operacji ponieważ przyniosły one pożądany efekt i ręka już nie boli. Jest to lekarz którego mogę polecić.

Bezkonkurencyjny ortopeda w Warszawie. Zgłosiłam się z wielomiesięcznymi bólami nadgarstków, które nie dawały mi normalnie funkcjonować. Po konsultacji podjęłam decyzję o leczeniu operacyjnym, który to zabieg wykonał Doktor Witkowski w bardzo szybkim czasie. Po 2 tygodniach funkcjonowałam bez dolegliwości, a blizna wygoiła się bez śladu.

Pan Doktor jest bardzo kompetentny jeśli chodzi o chirurgię ręki, a także bardzo kontaktowy. Zamiast zwodzenia i proponowania długich kosztownych terapii (proponowane przez innych lekarzy) zadecydował o konieczności operacji co było strzałem w dziesiątkę. W kilka dni po operacji czułam się świetnie a dolegliwości do dzisiaj nie nawróciły. Polecam.

Dzięki Doktorowi pozbyłam się bardzo dokuczliwych bólów nadgarstka, które nawracały przy każdy większym wysiłku i pozawalały mi uprawiać ulubionych sportów. Obecnie funkcjonuję całkowicie bezbólowo, a objawy zespołu De Quervaina nie nawróciły. Blizna po operacji jest zupełnie niewidoczna. Dziękuję!

WIĘCEJ OPINII…

CENNIK

Uwaga, nie wykonuje zabiegów w ambulatorium oraz na salach zabiegowych. Operacje wykonywane są przeze mnie w nowczesnej Klinice, na w pełni wyposażonej sali operacyjnej z udziałem lekarza specjalisty anestezjologa, dyplomowanej pielęgniarki anestetycznej dbającymi o bezbólowy oraz bezstresowy przebieg operacji. Sprzęt do operacji przygotowywany jest przez dwie instrumentariuszki z wieloletnim doświadczeniem. Po operacji mogą Państwo odpocząć na kameralnej, nowoczesnej sali z elektrycznie regulowanymi łóżkami oraz telewizją i dostępem do WIFI. Powrót do domu możliwy jest tego samego dnia kilka godzin po operacji. Oddział dysponuje całobową opieką pielęgniarską oraz lekarską. Przed porównaniem oferty innych Klinik proszę sprawdzić czy powyższe standardy są spełnione.

ZASTANAWIASZ SIĘ KTÓRĄ KLINIKĘ WYBRAĆ?

CO MNIE WYRÓŻNIA
Call Now Button