Telefon: 795 422 339
kontakt@klinikachirurgiireki.pl

Palec „zacinający”

Dr Sebastian Witkowski

Palec „zacinający”

Palec „zacinający” (palec “zablokowany”, palec „trzaskający”) jest zespołem pochewkowo-ścięgnistym polegającym na blokowaniu się ścięgien zginaczy w obrębie zgrubienia pochewki, zwanego troczkiem. Często współistnieje z cukrzycą, niedocznynnością tarczycy i chorobami reumatycznymi.

OBJAWY

Mogą się pojawić nagle lub stopniowo. Często znacznie utrudniają wykonywanie codziennych czynności. Najczęściej dotyczą kciuka i palca IV (serdecznego), ale mogą pojawić się w każdym palcu.

BLOKOWANIE SIĘ PALCA

Blokowanie się i „przeskakiwanie” palca występuje w trakcie zginania, moment ten jest bolesny. W bardziej zaawansowanych stadiach palec może pozostać na stałe zablokowany.

BÓLE

Najczęściej po dłoniowej stronie stawu śródręczno-palcowego (u podstawy palca). Nacisk w tym miejscu powoduje nasilenie dolegliwości bólowych.

Diagnostyka i przebieg leczenia

Diagnostykę choroby palca “zacinającego” (trzaskającego) przeprowadza dr Sebastian Witkowski już podczas pierwszej wizyty. Wywiad i badanie przedmiotowe uzupełnia badanie USG (koniecznie poinformuj w trakcie rezerwacji o chęci wykonania badania), które pozwala na ocenę pogrubienia tkanek oraz na dynamiczne prześledzenie ruchu ścięgien. Dodaktowo opcja Dopplera wykrywa przekrwienie tkanek świadczące o zapaleniu. W trakcie badania pacjent sam może „przyjrzeć się” własnej chorobie oraz zrozumieć jej przyczynę. Uwaga, jeśli posiadasz wcześniej wykonane USG potwierdzające chorobę ponowne badanie nie jest konieczne.

WIZYTA KWALFIKACYJNA

Wywiad i badanie fizykalne, ewentualnie uzupełnione o USG wykonane w trakcie wizyty, pozwala postawić diagnozę. Początkowo leczenie najczęściej jest zachowawcze. Jeśli objawy trwają dłużej rozważamy operację, która oprócz przecięcia troczka pozwala na uwolnienie ścięgien ze zrostów oraz usunięcie nadmiaru błony maziowej. Po zakwalifikowaniu do operacji otrzymacie Państwo bezpośredni numer telefonu do dr Witkowskiego, dzięki czemu w razie pytań i wątpliwości zapewniony jest stały kontakt z lekarzem prowadzącym.

ZABIEG OPERACYJNY

Przeprowadzany przez dr Sebastiana Witkowskiego w nowoczesnej klinice na bloku operacyjnym (nie na sali zabiegowej).  Po zabiegu odpoczniecie Państwo na kameralnej sali z telewizorem i wifi oraz całodobową opieką pielęgniarki i lekarza dyżurnego (w Szpitalu można pozostać do wieczora w dniu operacji).

POWRÓT DO SPRAWNOŚCI

Ćwiczenia operowanego palca należy rozpocząć natychmiast po opuszczeniu sali operacyjnej. Blokowanie się w większości przypadków ustępuje natychmiast, natomiast na ustąpienie dolegliwości bólowych trzeba poczekać kilka, kilkanaście dni.

ZAKOŃCZENIE LECZENIA

Powrót do pełnej sprawności zajmuje około 4-6 tygodni ( w przypadku pracy biurowej 5-10 dni). Po tym czasie możliwy jest powrót do aktywności sprzed operacji.

PACJENCI O MNIE

WYBRANE ZWERYFIKOWANE OPINIE Z PORTALU ZNANYLEKARZ

Od wielu miesięcy chodziłem z blokowaniem się palca, które było bardzo uciążliwe. Nie chciałem się poddać operacji gdyż bałem się długiej bolesnej rehabilitacji. Po rozmowie z Doktorem Witkowskim podjąłem decyzję o leczeniu operacyjnym. Wynik przeszedł moje oczekiwania, po operacji nie musiałem przyjmować żadnych leków przeciwbólowych, a palec wrócił do pełnej sprawności w 2 tygodnie. Obecnie nie widać miejsca operacji. Nie zaleca zwlekać z operacją.

Z powodu blokowania się palca nie mogłem chodzić do pracy co trwało kilka miesięcy, pomimo licznych blokad dolegliwości nie ustępowały. Wreszcie zgłosiłem się do doktora Witkowskiego, który zaproponował leczenie operacyjne, zabieg wykonał w bardzo krótkim czasie, a efekt był natychmiastowy, do pracy wróciłem po 2 tygodniach. Z całego serca polecam.

Doktor Witkowski to wspaniały specjalista. Blokowanie się palca było bardzo uciążliwe i całkowicie uniemożliwiało mi codzienną pracę zawodową. Blokowanie się i przeskakiwanie ustąpiło od razu po zabiegu operacyjnym, a palec wrócił do sprawności w ciągu 2 tygodni. Zdecydowanie polecam poddać się operacji u Doktora Witkowskiego.

Do doktora zgłosiłem się z blokowaniem się palca po kilku wcześniej wykonanych blokadach bez zmniejszenia dolegliwości. Zaproponowano mi leczenie operacyjne. Obecnie nie mam żadnych objawów a blizna po operacji jest praktycznie nie widoczna.

Od kilku miesięcy miałem dolegliwości po postacią bolesnego blokowania się palca. Stosowałem leki przeciwzapalne oraz zabiegi, które pomagały tylko na krótko. W ostatnim czasie palec całkowicie się zablokował dlatego zdecydowałem się na operację. Już w kilka godzin po operacji mogłem swobodnie zginać palec. Rana zagoiła się bez problemu a dolegliwości do dzisiaj nie wróciły.

Operacja przebiegła bez żadnych powikłań. Opieka w pełni profesjonalna zarówno w trakcie zabiegu jak i przy zmianie opatrunku. Byłam bardzo dobrze poinformowana na temat całego procesu leczenia. Jestem bardzo zadowolona i polecam.

WIĘCEJ OPINII…

CENNIK

Uwaga, nie wykonuje zabiegów w ambulatorium oraz na salach zabiegowych. Operacje wykonywane są przeze mnie w nowczesnej Klinice, na w pełni wyposażonej sali operacyjnej. Sprzęt do operacji przygotowywany jest przez dwie instrumentariuszki z wieloletnim doświadczeniem. Po operacji mogą Państwo odpocząć na kameralnej, nowoczesnej sali z elektrycznie regulowanymi łóżkami oraz telewizją i dostępem do WIFI. Powrót do domu możliwy jest tego samego dnia kilka godzin po operacji. Oddział dysponuje całobową opieką pielęgniarską oraz lekarską. Przed porównaniem oferty innych Klinik proszę sprawdzić czy powyższe standardy są spełnione.

UMÓW WIZYTĘ JUŻ DZISIAJ

[

Konsultacje - Ochota: Dec-Clinic, ul. Szczęśliwicka 54 U1, Warszawa. Rezerwacja wizyt: 795 422 339

Konsultacje - Ursynów: Osteomed, ul. Romera 10 Rezerwacja wizyt: 795 422 339

Zabiegi operacyjne: Klinika Novumed, ul. Wenecka 18, Jabłonna

Call Now Button